ШУТКА И ИДРИЗОВО ЌЕ СЕ ПРЕПОЛНАТ СО ГРУЕВЦИ И ЌОСИЊА : МЕЃУ УАПСЕНИТЕ ЗА 27-МИ АПРИЛ Е И КУРТОНОТ ДУРЛОВСКИ, НА СИТЕ ИМ СЕ ЗАКАНУВА КАЗНА ДОЖИВОТЕН ЗАТВОР!!!

0
2489

Рано утрово од страна на полицијата приведени се Митко Чавков, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубен Арнаудов, пејачот Игор Дурловски, актерот Владо Јовановски, како и уште неколку лица, за настаните од 27 април.

Овие лица се приведени со кривична пријава за сторени тешки дела против државата, исти за какви што се сега веќе има пресуди за обвинети од Диво Насеље, а за кои е поништена пресудата за лицата обвинети од случајот „Монструм“, за петкратното убиство на Смилковското езеро.

За тие дела се казнува со казна доживотен затвор!!!