ШТО ЌЕ КАЖАТ СЕЛА И ТАРАВАРИ ЗА ОВИЕ ГОВОРИ – ВМРО МУ ГО ЗЕМА ЛЕБОТ НА ЈАНКО БАЧЕВ И АПАСИЕВ : ЛУДАЧКИ ГОВОР НА КОВАЧКИ, ГИ КОЛНЕШЕ ДЕЦАТА НА КОВАЧЕВСКИ И ПЕНДАРОВСКИ

0
898

Лудачки анти западен говор на дезертерот од АРМ, Димитар Ковачки. Дуги ги колнеше децата на Ковачевски и пратениците на СДСМ.