ШПИЈУНОТ АНТОЊО ЈА УСРА РАБОТАТА, БЕЛОРУСИЈА ГО ОБВИНИ ЗА ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

0
1561

Вестите на Антонио Милошоски се лажни, објави во протесната нота Белоруската амбасада во Белград која беше испратена до министерството за надворешни работи на Република Северна Македонија.

-Ни во минатото ни до сега Амбасадата на Република Белорусија во Белград и неговата Екселенција Амбасадорот Валериј Брилјев, ни во почесниот конзулат на Република Белорусија во Република Северна Македонија во Скопје не се доставени никакви жалби, исто така ниеден сопственик кој бил примен на разговор не се пожалил за никакви проблеми од било каква природа и од било какви размери.

Сакаме да посочиме и воедно да потврдиме дека се што беше искажано се едноставно лажни вести, велат од амбасадата.

Со свој коментар излезе и портпаролот на СДСМ, Коста Костадинов кој на Фејсбук напиша:

ВИСТИНСКА ВЕСТ
Потврда за лажните вести пласирани од Антонио Милишоски од страна и на почесниот конзулат на Република Белорусија.
После ова доколку има грам морална и етичка одговорност, Милошоски треба веднаш да си поднесе оставка.
ДПМНЕ е синоним за лажни вести !
Ова е вистината за Мицкоски и ДПМНЕ.

Целосната протесна нота на Амбасадата на Белорисуја прочитајте ја од фотографијата:

67158740_10216194688233050_2192984840771469312_n