ШОКАНТНО : Јанакиески и Мијалков се договарале да ги украдат вреќите со избирачки списоци

0
613

Во втората серија разговори кои се презентирани вечерва во универзална сала се слуша разговор помеѓу министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и директорот на УБК, Сашо Мијалков да ги украдат вреќите со избирачки списоци кои се заечатени од ДИк и да вршат притисоци во гласањето.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=VgY4bBt_v_I[/youtube]