ШОКАНТНО – САМСОНЕНКО ГО ОСТАВИ ВАРДАР НА УЛИЦА, ИГРАЧИТЕ НЕМААТ КАДЕ ДА ТРЕНИРААТ, АКАДЕМИЈАТА И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ СЕ ПОД КЛУЧ?!?!

0
909

Тренинг центарот и академијата на ФК вардар се под клуч и се водат правно на сопругата на Сергеј Самсоненко.

Играчите денеска на пресот со Комити се пожалија дека немаат каде да тренираат, оставени се буквално на улица и без плати цела година.

Навивачите собраа 50 000 евра што не е доволно за платите на еден од ѕвездите а не пак да се платат сите играчи.

Сите пратија апел да се вклучи целата држава во спас на скопскиот легендарен клуб.