ШОКАНТНО : Претседателот на ЛДП, Горан Милевски нападнат во центарот на Скопје

0
905

Претседателот на ЛДП и пратеник во Собранието на РМ, Горан Милевски, денеска бил физички нападнат во центарот на Скопје.

Заради здобиени телесни повреди, Милевски заминал во болница.

Случајот бил пријавен во полиција.

-Во 16.30 часот Г. М. пријави дека додека се движел по плоштадот „Македонија“ бил нападнат од едно лице. Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот, посочија од МВР.