ШОКАНТНО: ПО ДОКТОРИТЕ ОД СИСТИНА, СЕ ЈАВИЈА И СОБАРКИТЕ И КЕЛНЕРИТЕ ОД МЕРИОТ – ДА СЕ ПУШТИ МИЈАЛКОВ ОД ПРИТВОР ЗАТОА ШТО НИЕ БЕЗ НЕГО НЕ ЗНАЕМЕИ НЕМАМЕ ВОЉА ДА РАБОТИМЕ

0
1680

По смешното писмо од докторите од Систина кои се пожалија до јавноста дека без Орце Камчев не можеле да лечат пациенти и апелираа бизнисменот да биде пуштен од притвор, сега се јавија и собарките и келнерите од хотел Мериот!

– Апелираме да се пушти Сашо Мијалков од притвор веднаш, без него во хотелот некако нема дисциплина нити воља за работа, друго си е он кога е тука кога ќе го видиш со тоа подочњаците страв те фаќа и одма добиваш моментална мотивација за работа, вака хотелот е како село без кучиња. – се жалат собарките и келнерите од Мериот.

(ОВА Е САТИРИЧНА СТОРИЈА, ИАКО ПОЛА ОД СТОРИЈАТА Е ТОЧНА, ДРУГАТА ПОЛОВИНА МАЛЦЕ НЕ Е)