ШОКАНТНО : ОХРИЃАНЕЦ СО ОСТАР ПРЕДМЕТ НАПАДНАЛ ДЕТЕ ВО ВЕЛЕС

0
258

„На 2 март во 06.30 часот на улица „Петре Прличков“ во Велес, полициски службеници од СВР Велес го привеле П.М.Ј.(26 год) од Охрид, постапувајќи по пријава од М.Б.(52 год) од Велес дека со остар предмет го нападнал нејзинот малолетен внук. Кај него бил пронајден и одземен нож и солзавец“ – соопшти Биљана Ѓаковска, портпарол на СВР Велес.По документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава