ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ ВО ,,КОД” : За време крвавиот четврток лице вработено во Собранието ПРЕКУ СОБРАНИСКИТЕ КАМЕРИ е УЛОВЕНО како поставува импровизирана рачна бомба

0
8296

Попладнето на 2-ри мај по крвавиот четврток полицијата во собрание пронајде импровизирана бомба во близина на кабинетот од поранешниот спикер на Собранието, Трајко Велјановски кај женскиот тоалет.

Според информациите до кои доаѓа ,,КОД” тоа било плинска направа за полнење запалки поврзана со две големи петарди со фитилј.

Но оној кој ја ставил заборавил дека камерите снимаат па така на снимката од собраниските камери се гледа како лице вработено во собранието ја поставува импровизираната рачно изработена бомба со која ордата на Грујо имаат намера да ги ликвидираат пратениците на опозицијата и лидерот на СДСМ, Зоран Заев како и лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села за да потоа Иванов објави државен удар и ја активира армијата на Македонија.