ШОКАНТНО – ОБЈАВЕНИ ИНТИМНИ СЕКС СНИМКИ СО ЕКС СЕКРЕТАРКАТА НА ПРЕМИЕРОТ: ГРУЕВСКИ ОД БУДИМПЕШТА МУ СЕ ОДМАЗДУВА НА ПРОТУЃЕР ЗА СВЕДОЧЕЊЕТО ЗА ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО

0
124151

Новинарот Зоран Божиновски – Буревесник на својот фб профил објави снимки од интимни секс средби на Мартин Протуѓер со секретарката на премиерот Груевски Ленче Самарџиска.

Досега се објавени две аудио снимки каде се слуша како гласови за кои се сомнева дека се на Протуѓер и Самарџиска се договараат за средби низ хотели и манастири во Берово, исто така се договараат за средби во разни објекти каде нема пуѓе за да имаат сексуални односи. На едната снимка Самарџиска му дава инструкции на Протуѓер да дојде без очилата.Божиновски најави уште снимки на кои наводно се слуша како имаат сексуални односи.

Ова е веројатно обид на Груевски од Будимпешта да го казни и да му се закани на Протуѓер за сведочењето во судскиот процес Плацеви на Водно.

Ова е показател дека Груевски со притисок ќе се обиде да се закани и влијае и на други потенцијални сведоци против него со цел да ги заплаши.

Груевски е свесен дека кога тогаш ќе мора да се врати во Македонија и да си го одлежи она што му е досудено затоа вака жилаво се бори за да пропаднат судските процеси против него, тука секако му помага и Мицковски кој му ветил дека ако дојде на власт ќе ги поништи сите судски процеси или пак ќе го амнестира преку некој нов ХОРХЕ ФИКУС НА ВОДНО!

Бегството на Груевски од земјава освен што е избегнување на правдата туку е проблем и од аспект на влијание врз сведоците и судскиот процес, прашање на време е кога ќе се појават вакви компромитирачки снимки и за некој судија или обвинител и можеби поради тоа дел од судството се уште се плаши да ги убрза процесите или да донесе храбри пресуди туку речиси 90% од судските процеси на СЈО се заглавени во судница и се пред застарување…

Најверојатно при своето бегство од земјава, Груевски со себе зел неколку хард дискови со снимки за иљадници наши граѓани и сега преку квази новинари ќе се обиде да уценува луѓе и да казнува луѓе кои наводно го изневериле и му откажале лојалност. Познато е дека тој многу повеќе ги снимал своите соработници отколку своите политички непријатели, што покажиува дека не им верувал ниту на своите најблиски соработници и соборци во партијата.

Таа недоверба доаѓала веројатно од некоја фројдовска психологија дека тој е криминалец и себичен его манијак па мислел дека сите се исти како него и кога тогша ќе го предадат или ќе му зготват некаков пуч.

Од таква болест боледувал и познатиот диктатор Сталин кој секој ден давал нардби за убиства на свои најблиски соработници од параноја дека му коваат заговор.

Од таа негова активност е произлезена славната изрека РЕВОЛУЦИЈАТА ГИ ЈАДЕ СВОИТЕ ДЕЦА.