ШОКАНТНО: НОВИНАРОТ ГЕРОВСКИ СЕ ПРИЈАВИЛ УТРОВО ВО ЗАТВОРОТ ШУТКА ЗА ДА МУ ГО ДРЖИ САПУНЧЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ!

0
5390

Неверојатна случка се случила утрово во затворот Шутка во Шутка.

Имено утринската смена на портирната пред затворот била изненадена кога пред порта се појавил новинарот Бранко Геровски со една црна вреќа алишта со себе.

Кога го прашале што навака шефе, тој им рекол ја дојдов да лежам затвор доброволно, по можност во иста ќелија со Орце Камчев.

Како бе така, зачудени го прашале портирите.

Абе тој ми е многу близок пријател, башка и јако се финансира со повеќе банери кај мене на портал, па сакам кога одиме да се тушираме ја да му го држам сапунчето да не му падне случајно а ако му падне ја да се напучам да го барам, па што биде нека биде, ако дојде до нешто непријатно, јас да се жртвувам на местото на Орце, тој е хуманитарац многу јак, штета е да го јаде миен или немиен.

Кога го прашале зошто се жртвува толку многу за Камчев, тој рекол, абе веќе се фатив на орото и онака јавно се продавам себе за него па кога веќе почнав нека биде комплет сервис, добро плаќа човекот и онака веќе сум навикнат на таква жртва, од што му служам на Владе Милчин веќе 30 години за што два пати ме награди, еднаш ми даде пари од Сорос за весник од што станав милионер кога го шитнавме на ВАЦ а втор пати ми даде пари од Сорос за портал па сега глумам голем медиски газда и уредник кој дрма на политичката сцена.

Абе дрмаш ама ова со сапунчето бе некако многу ниско за еден бард на мак новинарствоото, го прашале портирите.

Абе сега, за добра пара и за да бидам главен во една од големите партии спемен сум се да дадам и направам, рекол Геро, нема за мене лимит, јас сум опериран од срам, за мене Латас, Ивона, Миленко и Јанко се аматери.

Се зачудиле малце портирите но сепак го пуштиле, сепак волонтерството е дозволено и не сакале да му го рушат ќефот и да му ја заебат новинарската кариера на стари години да му тргне надоле!

(ОВАА ВЕСТ Е САТИРА, ИАКО РЕАЛНО ИМА ГОЛЕМА СЛИЧНОСТ СО НЕКОИ РЕАЛНИ НАСТАНИ ОВИЕ ДЕНОВИ)