ШОКАНТНО, дали МАЛОУМНИОТ РЕЖИМ спрема апсење на Заев: МВР во моментот го осомничи Заев за примање на мито од 200 илјади евра!

0
1168

Во моментот додека во Универзалната сала, СДСМ ја објавува осмата бомба, од МВР во исто време одржаа прес-конференција на која соопштија дека лидерот на опозицијатаЗоран Заев е осомничен за примање поткуп од 200.000 евра.

zoki-zaev

Според информациите кои ги објави портапролот Иво Котевски, Заев се сомничи дека од лице барал по 2 евра за метар квадартен за да приватизира градежни земјиште. Станува збор за земјиште од 100.000 метри квадратни што значи дека Заев побарал мито од 200.000 евра. Половина барал да му бидат дадени нему, а половина за изградба на црвка во Струмица. МВР вели дека Заев се сомничи за примање поткуп.