ШОКАНТНО: ГЕРО СЕ ЗАКАНИЛ ДЕКА ЌЕ ЈА КРЕНЕ ВО ВОЗДУХ РЕДАКЦИЈАТА НА МАКФАКС!

0
1805

Геро денеска доживеал нервен слом! Откако го изгледал видеото на Макфакс каде Замир Мехмети го брка кутриот Зврле меѓу тоа колите на еден подземен паркинг, Геро прво добро се исплакал, потоа врескал на цел глас затоа што ем му било жал за Зврле ем бил бесен што македонското новинарство отиде у ТРИ ЛЕПЕ ПИЗДЕ МЕТЕРИНЕ, или скратено У КУРАЦ!!!

Геро ги запалил сите аларми, закажал ручек со Владе Милчин, побарал средба у влада кај Заев и му пишал смс на уредникот на Макфакс дека ако не престанат да се понашат сељачки, простачки, уличарски со бркање на кутрите Груевци низ Скопје тој ќе ја бомбардирал редакцијата на Макфакс!

Потоа му се јавил на Хипо и му кажал – ДРУЖЕ ВЛАДО ЈА ТИ ЧУВАМ ЛЕЃА, ИЧ ДА НЕ МИ СЕ СЕКИРАШ, А АКО ИПАК НЕКОЈ МИ СЕ ПРОМАКНЕ И ТИ СЕ ДОБЛИЖИ И ПРОБА НЕШТО ДА ТЕ ПРАША, ЗНАЕШ ТИ КАКО ТРЕБА!

(оваа сторија е пародија, но е вистина, т.е се работи за вистинита траги-комедија)

Извор : Мактел.Мк