ШОКАНТНО: ВМРО КОНЕЧНО ПРИЗНА – ПАДНАВМЕ ОД ВЛАСТ ЗАТОА ШТО НЕ ВЛАДЕЕВМЕ ДОБРО!

0
526

– Да бевме добра власт немаше да паднеме од власт!

Ова во синоќешната Топ Тема на Телма го изјави потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Александар Николовски.

Ова е многу интересна изјава ако се знае дека долго време ВМРО ДПМНЕ го убедуваше народот дека паднале од власт со државен удар каде не се почитувала вољата на народот итн итн…

Дури многу радикални членови и симпатизери на ВМРО ДПМНЕ ја сметаат оваа власт за нелегитимна и неуставна, но сега ВМРО ДПМНЕ ретерира и признава дека легитимно и легално паднале од власт затоа што не чинеле.