ШОКАНТНО – ВИСТИНСКА ДРАМА СЕ СЛУЧУВАЛО ВО СЈО : ЗА МАЛКУ ЌЕ ДОЈДЕЛО ДО ЖЕСТОКА ТЕПАЧКА ПОМЕЃУ КАТИЦА И ФЕТАИ, ФАТИМЕ ПЦУЕЛА ПО КАТИЦА СЕ ПО СПИСОК!!!

0
1332

Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба да бидеме претресувани. Таа беше излезена, а мене ми беше тешко и дури почнав да плачам поради таквото нејзино однесување, ни изјави телефонски обвинителката во СЈО Фатиме Фетаи, која по враќање од пауза била сопрена од полицаец на влезот во специјалното обвинителство за да ѝ ја претресе торбата, објави попладнево телевизија Телма.

Фетаи изјавила дека полицаецот ѝ кажал како наредбата важи за сите вработени во СЈО и дека претресите треба да се изведуваат и при влегување и излегување во зградата на Рузвелтова.

– Не може да сфатам како почна да се наредува такви работи откако ние 4 години по судници и секаде се бориме за СЈО, вели Фетаи за Телма.

Според информациите на оваа телевизија, Јанева им викала дека треба да се држат заедно, а доколку таа падне, ќе ги повлекла надолу и ќе кажела што сѐ слушнала за нив.