ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА МИЦКОСКИ ЗА АЛСАТ : ТРЕБА ДА СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ ЗАТОА ШТО ТОА СТАНА БУГАРИЗАЦИЈА, ДВОЈАЗИЧНОСТА ЌЕ ЈА ПОНИШТИМЕ А ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ЌЕ ГО РЕВИДИРАМЕ

0
792

– ЕУ приговорите станаа асимилација и бугаризација, законот за јазици е на уставен и ќе падне а договорот од Преспа веќе е имплементиран но ќе сториме се да ги поправиме грешките и последиците за државата од овој штетен договор.

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицковски на Алсат во емисијата 360 степени.