ШОКАНТНА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ ФУДБАЛОТ : КУЌАТА НА КРИЛНИОТ НАПАЃАЧ НА ПСЖ, АНХЕЛ ДИ МАРИА Е ОГРАБЕНА, СВЕТСКИТЕ МЕДИУМИ ШПЕКУЛИРААТ И ЗА МОЖНО СЕНАРИО СО КИДНАПИРАЊЕ НА НЕГОВАТА СОПРУГА И ДЕТЕ

0
248

Светските спортски медиуми објавуваат за шокантна случка за време мечот на ПСЖ и Нант.

Крилниот напаѓач на ПСЖ, Анхел Ди Мариа беше заменет во второто полувреме откако му беше соопштено дека во неговата куќа се извршило провала додека неговата сопруга и дете биле во неа.

Некои од медиумите шпекулираат и за можно сценарио на киднапирање а можеби и жртви.