ШОКАНТНА БОМБА НА РУСКОВСКА : БАЏАНАКОТ НА МИЈАЛКОВ, ЈОВАН ИЛИЕВСКИ ОД СУДОТ ВО СТРАЗБУР ПРАЌАШЕ ИНСТРКЦИИ ДО ЗВРЛЕВСКИ И ПАНЧЕВСКИ КАКО ДА СЕ КОЧИ СЈО ВО СУДОВИТЕ

0
1607
  • Главен мастермајнд за тоа како да се кочи СЈО беше баџанакот на Сашо Мијалков, судијата од судот во Стразбур, Јован Илиевски, тој редовно праќаше инструкции до Зврлевски и шефот на кривичен суд Панчевски как да се кочи СЈО и како да се помага на обвинетите функционери на ВМРО ДПМНЕ.

Шокатна изјава на екс шефицата на организиран криминал во ОЈО, Вилма Русковска.