АДВОКАТ НАСЕР РАУФИ : Нов починат затвореник во затворот Идризово, во затворот нема лекар

0
1498

Адвокатот Насер Рауфи на својот фејсбук профил напиша статус во кој што вели дека во затворот Идризово починал уште еден затвореник и дека таму нема одамна лекар кој ќе се грижи за затворениците.

naser-raufi