ШОКАНТЕН КРИМИНАЛ откри Заев: Грујо со „шифри“ договара тендери за РЕК Битола – Со „СЕАТ ИБИЦА“ го именува бизнисменот Сеад Кочан!?

0
1484

seda 1

Во денешната „бомба“ на СДСМ се објавуваат аудио снимки како Груевски како местел тендери и фирми, како уценувал и како корумпирал.

ШОКАНТНА аудио снимка објави заев, на која може да се слушне како Грухо во шифри зборува со Живко Чинговски, поранешен директор на ЕЛЕМ, и договара кој да добие тендер за ископ во РЕК Битола. Се спонува Горан, синот на Ѕинго, во шифи Грујо спомува К.Б. и „Сеат Ибица), алудирајќи бизнисменто Сеад Кочан.