Шилегов со порака до Самсоненко: Да го врати ФК Вардар „чист“, без долгови!

0
112

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа како гостин во емисијата „Клик Плус“ рече дека управителот на ФК Вардар, рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, треба да го врати најтрофејниот македонски фудбалски клуб под градска управа со нула долгови.

-„Во овој момент она што кај го имам како сознание ФК Вардар е должен, односно сопственикот на Вардар е должен над два милиони евра. Секој добар совет како да влезат кој што ќе значи влез на два милиони евра во касата на ФК Вардар јас ќе го прифатам. Вардар може да биде вратен на градот само со нула долгови, онака како што Сергеј Самсоненко го зеде пред шест години“, рече Шилегов како гостин на ТВ21.