Шилегов: Не може да има реконструкција на нешто што е гнило до коска!

0
981

Screenshot_1

За да правиш реконструкција на куќа, треба да имаш здрави темели. Во спротивно, ја рушиш и градиш нова, пишува на својот профил на Фејсбук портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов.

„Исто е и Владата. Не може да има реконструкција на нешто што е гнило до коска. Мора да се сруши оваа Влада и да се избере нова. Така што, оставка дечки, оставка“, пишува Шилегов.