Шилегов за Апасиев: Македонскиот Шешељ има коса и брада

0
138

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигна и првите рекации.

Веднаш реагираше пратеникот и портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов кој му порача на Апасиев дека такви фашист на државата не и се потребни.

Потоа следеше рекација и од градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Тој на својот Фејсбук истакна: Македонскиот Шешељ има коса и брада …