Шилегов: Груевски за 3 недели загубил поддршка за 3 пратеници

0
556

petre

Пратеникот и портпарол на СДСМ, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил ја искоментира изјавата на Груевски и барањето за 20 пратеници. Неговиот Фејсбук статус ви го пренесуваме во продолжение:

Ајде малку логика:

Пред три недели, Груевски побара 17 пратеници екстра.

Веројатно, по нивните пресметки, толку им недостасувале за да направат влада.

Денес, побара фазла од 20 пратеници.

Значи, за 3 недели загубил поддршка за 3 пратеници.

Добра прогресија. Минус еден пратеник неделно …