Шилегов : Амбасадори бараат да присуствуваат на пресот во Универзална

0
508

Портпаролот на СДСМ Петре Шилегов, во интервју на струмичката телевизија Вис вечерва изјави дека дипломатските претставништва во Македонија побарале да присуствуваат на прес конференцијата во вторник, што ќе се одржи во Универзална сала, а на која ќе се објави осмата „бомба“.

petre-silegov-500

Шилегов не соопшти кои амбасади побарале присуство на прес конференцијата бидејќи како што рече, се уште не е потврдено кои од нив ќе пратат претставници, иако до опозицијата се обратиле претставници од повеќе амбасади.

[youtube height=”500″ width=”600″]https://www.youtube.com/watch?v=b24xyTqJjPQ#t=794[/youtube]