ШЕФОТ НА НАТО МУ НАПРАВИ ГОЛЕМА ЧЕСТ НА ЗАЕВ : СРЕЌЕН ТИ РОДЕНДЕН ЗОРАН И ГОЛЕМА Е ЧЕСТА ШТО ГО СЛАВИТЕ РОДЕНДЕНОТ ВО СЕДИШТЕТО НА НАТО, МУ ВЕЛИ СТОЛТЕНБЕРГ НА ПРЕМИЕРОТ

0
1006

Генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, му се заблагодари на шефот на македонската влада, Зоран Заев, за учеството во мисиите на НАТО како и за заложбата до 2024 Македонија да одвои два отсто од својот буџет за одбраната, како што бара Алијансата од сите свои членки и му го честита роденденот при што изрази благодарнот што премиерот Заев одличил тука да го прослави роденденот во седиштето на НАТО.

Дел од изјавата на Генералниот секретар на Алијансат, Јенс Столтенберг.