ЧЕСТИТКА НА КАНДИДАТОТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ АРБЕН ТАРАВАРИ ЗА ПРАЗНИКОТ РАМАЗАН БАЈРАМ

0
91
Кандидатот за претседател од редовите на ВРЕДИ, Арбен Таравари упатува најискрени честитки до сите муслимански верници во пресрет на светиот ден Рамазан Бајрам.
„Се наоѓаме на последниот ден од благословениот месец Рамазан, месецот на жртвување и солидарноста.
Ја користам оваа прилика на секој муслимански верник да им го честитам Бајрам. Ви посакувам да ги поминете најубавите моменти со членовите на вашето семејство, посакувајќи им здравје , просперитет и среќа.“ – цитирано во честитката на Таравари.Во продолжение видео честитката на претседателскиот кандидат Арбен Таравари