ЧАВИ АЛОНСО ПО ИСПИШАНАТА ИСТОРИЈА ВО БУНДЕСЛИГАТА : ЧЕСТ МИ Е ШТО СУМ ДЕЛ ОД БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН

0
107

Баер Леверкузен фантастичната сезона во која се уште не знае за пораз ја овековечи со освојување на шампионската титула во Бундеслигата за прв пат во 119 годишната историја на клубот. Титулата избраниците на Чави Алонсо ја осигураа со денешанта преубедлива победа од 5-0 против Вердер Бремен по што следеше и бурно славје на теренот и во соблекувалната.

А, пак шпанскиот стартег кој неодамна го продолжи договорот со „фармацевтите“ не го криеше задоволството од испишаната историја изјавувајќи дека му е чест што е дел од клубот.

Извор : Екипа.МК