ЦИПРАС ЈА СТАВИ ВРАТОВРСКАТА НА ЗАЕВ

0
1778

Грчкиот премиер Алексис Ципрас за првпат се појави во јавност со вратоврска. Тој кога стапи на премиерската функција изјави дека нема да стави вратоврска се додека не успее да ја извлече Грција од должничката криза.

Тој денеска се појави со црвената вратоврска која што му ја подари македонскиот премиер Зоран Заев на потпишувањето на Договорот за решавање на спорот со името.