ХОРОР ВО КРАТОВО : 37 ГОДИШНА ЖЕНА СИ ГИ УБИЛА СОПРУГОТ И СВЕКОРОТ, МОТИВОТ НЕПОЗНАТ

0
190

Двојно убиство се случи синоќа во Кратово, а приведена е 37-годишна жена.

Според првичните информации, убиени се сопругот и свекорот на приведената.

Обвинител и полицијата извршиле увид по што телата во текот на ноќта се пренесени на обдукција.

По увидот ќе се утврдува мотивот за двојното убиство и како е извршено злосторството.