Ха,ха, ха… ТОКМАЦИ – Антикорупциска откри скандал: Шилегов бил и пратеник и адвокат

0
1090

Petre_Silegov

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов, утрово на својот профил на Фејсбук објави дека Антикорупциската комисија почнала да го решава еден од најголемите корупциски скандали во државата.

„Антикорупциска …

Решава еден од најголемите корупциски скандали во државава …
Доследно …
‪#‎Ќумрам“, напиша Шилегов. ‬

dopis-antikorupciska-silegov-620x826

Антикорупциската комисија на 15 јули го известила портпаролот на СДСМ Петре Шилегов дека не може истовремено да биде пратеник и управител на неговото адвокатско друштво, бидејќи постои судир на интереси.