ХАХА, КУРТОНИТЕ ОЧАЈНИ, СНЕМАА МАТЕРИЈАЛ ЗА ХИСТЕРИЈА – МОМИРОВСКИ БАРА ПРЕМИЕРОТ ДА ОДГОВАРАЛ ЗА СЕКСИЗАМ ЗАТОА ШТО РЕКОЛ ДЕКА ПОЛИЦАЈКАТА ОД ДЕВЕ БАИР ИМА ПРЕКРАСЕН ГЛАС?!?!

0
4964

Уредникот на куртон Алфа, куртон број један Горан Момировски вчера во интервју со пратеничката од ВМРО ДПМНЕ, Сиљановска побара од премиерот Заев да одговарал за сексизам! Зошто, епа затоа што изјавил дека полицајката од Деве Баир на која и се јавил за пропуштање на 5 коли со мали деца кои се вратиле во земјава за време на полициски час, дека има жената преубав глас, и тоа било чист сексизам!!!

Не знаевме дека е спорно да кажеш за една жена дека има преубавѝ глас дека е навреда, мислевме дека е некултурно да кажеш дека некој има јаки цицки или голем задник или долги нозе или убава уста, но да кажеш дека некој има убав глас дека е сексизам може да мисли само некој што се прејал унгарско масло!