ХАХАХА, ВМРО ДПМНЕ СО ЦЕЛ ПАМЕТ МИСЛИ ДЕКА НАРОДОТ ЌЕ ГО КАЗНИ ЗАЕВ ЗАТОА ШТО НАВОДНО МУ ЗЕЛ ТОРБА СО ПАРИ НА ОЛИГАРХОТ КАМЧЕВ?!?!

0
456

Иако кампањата треба да започне 20 дена пред изборите, ВМРО-ДПМНЕ веќе почна со поставување билборди. Првите билборди се негативна кампања против лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

На нив стои: „Еден се богати, две милиони осиромашуваат“ и „Едно евро од квадрат ми донеси. На мене директно.“ и има фотомонтажа од Заев со Луј Витон торба.

Иако веќе сите знаат која е вистината околу РЕКЕТ, кој го пријави, кој кого рекетирал итн, но еве да помислиме дека народот пие нафта и не знае ништо и им поверува на ВМРОВЦИТЕ, дека Заев му зел торба со пари на олигархот Камчев.

И што мислат во белата палата, тоа народот ќе го казни или ќе го награди?!?! Ако мислат ВМРОВЦИТЕ дека на народот ќе му падне жал за Камчев, гадно се заебале.