ХАХААА, ВМРО ГИ НАПОЛНИ ГАЌИТЕ ОД НОВАТА АНКЕТА НА М-ПРОСПЕКТ КАДЕ СДСМ ВОДИ 2%: ПРЕКУ ГЕРО ПРЕДЛАГААТ ОДЛАГАЊЕ НА ИЗБОРИТЕ ЗА ДЕКЕМВРИ!

0
706

Хахаа, ВМРО ДПМНЕ се усра! Новите анкети покажуваат дека РЕКЕТ пукна како балон, рејтингот на СДСМ место надоле оди нагоре, СДСМ му води на ВМРО за 2% уште сега а замислете што ќе биде по 3 месеци жестока кампања каде СДСМ ќе го прегази ВМРО затоа што има што да се пофалат.

Затоа сега ВМРО преку Геро предлага одлагање на изборите, ама СДСМ да паднеле од власт и една година да владеела техничка влада?!?!

Ова како во вицот, ај бате да се тркаме, ама ја да трчам еден саат ти после почни да трчаш?!?!

Линк до најкомичната колумна на Геро во неговата новинарска кариера која во последно време иде право надоле кон дното, ОВДЕ.