ХАОС ВО ДУИ ЗА ИЗЛЕГУВАЊЕ И ОСТАНУВАЊЕ ВО ВЛАДА!

0
489

11295876_10153874113224466_8895743509008943964_n

Ермира бара оставка на владата во која учествува и нејзината ДУИ. На протести со исти мотиви денеска излегла и сестра и на Теута Арифи, а Артан Груби го критикува Лаврив кој ја подржува про-руската влада на Груевски каде и тој заедно со ДУИ се дел од неа. Ајде сега биди паметен и кажи нешто…

Мухамед Зекири, уредник на Алсат М