Хан: Утре се клучните моменти за решавање на политичката криза во Македонија

0
878

haaaaaa

„За моето патување во Поранешната југословенска република Македонија: Клучни моменти за водачите да се согласат за излезот од политичката криза“, напиша на својот Твитер-профил еврокомесарот Јоханес Хан, кој утре попладне ќе има разговори во Скопје со четиримината главни политички водачи.