(ФОТО) Шарена револуција во Штип: 4 – Каков крај!

0
506

Граѓаните на Штип и денеска излегоа на протести во центарот на градот. Нагласија дека остануваат уште само четири денови до крајот на рокот за исполнување на нивните барања. На една од раскрсниците во градот испишаа огромно „4- каков крај“

13435341_10208840089415495_7159872397374040229_n-670x503 13466139_10208840089455496_360079338690909266_n-670x503 13407038_10208840089375494_3843741202515734985_n-670x503