(ФОТО) Цела Струмица на нозе против режимот

0
576

Струмичани и денеска излегоа во центарот на Струмица и повторно протестираа за повлекување на скандалозната одлука за аболиција на 56 луѓе, бараат оставка на претседателот Иванов и одложивање на изборите.

13118885_10209671064361698_2808223825798875459_n-670x893 13138820_10209671065321722_5852265456023461540_n-670x893