(ФОТО) Фелаини стана хит на социјалните мрежи поради оваа ЗГМЕЧЕНА фотографија во Скопје

0
1373

Реал Мадрид вчера го совлада Манчестер Јунајтед со резултат од 2:1 во Скопје, а натпреварот ќе остане запаметен и по една смешна фотографија со гримаса на фудбалерот Фелаини.

Фудбалерот на Јунајтед, Маруан Фелаини, стана хит на социјалните мрежи благодарение на брилијантната фотографија на Борис Грдановски.

Дури и самиот Фелаини се пошегувал на своја сметка.

„Им благодарам на сите што го поставија и ми го испратија ова“, напишал белгискиот репрезентативец на Twitter.

img-349354