(Фото) : Ромите на протест пред Владата, се пуштаа снимки за изборите во Шутка

0
1032

Пред Владата се одржа протест на ПЦЕР, дел од опозициската коалиција, каде Ромите побараа оставки по скандалозните снимки од кои се слуша за криминал и злоупотреби на власта.

10407094_10153267045053304_1366997354881383622_n1-540x303

Маршот започна од паркиралиштето кај спортската сала „Кале“, учесниците се движеа до зградата на Владата, каде се обрати претседателот на ПЦЕР, Самка Ибраимовски.

CAnhdY1WQAA-QYN1-540x306

На протестот беа презентирани и нови аудиоснимки „бомби“, кои се однесуваат на изборите во Шуто Оризари.

CAnjUHZWsAABwOy1-540x302 CAnY79uXIAEMNA31-540x302