(ФОТО) РЕЖИМОТ КАКО РЕЛАТИВИЗАТОР ЈА АКТИВИРА И ОВАА “НЕУТРАЛКА” СО ЦИЦКИТЕ ИЗВАДЕНИ ВО ПЛЕЈБОЈ : Миа Костова од БекСтејџ бара да не се носат деца на протести, a таа може да позира со цицките и пичката на мегдан извадени!

0
3966

Водителката на естрадниот магазин БекСтејџ кој се прикажува на ТВ Сител конечно не одолеа и почна во свој стил да плука по демонстрантите од ,,Шарена Револуција”  за тоа како и пречеле оние демонстранти кој со себе носеле дете.

mia.kostova.komentar

“Дете на протест? Него ни на коцерт не би го однела. Хит ми е она “ги учиме како треба” . Не зезај, на 3 на 4 или 5? Демек сине режимов, свири сеа, влада, министри, премиер, овие се контра, ова е 16 миљони, а од тие пари Тамари 200. Дај човече не озбилно? Иде дома и дур вика ГОТОООВ СУУУМ од шоља, глеа цртан подзинат со Том и Џери и му капе мармалад на маица размислува за борбеноста и за поимиве погоре. Еве не знам, на моето не успевам да му објаснам како мрдаат Том и Џери на цртан, ама изгледа до мене е… Малку треба за трагедија, нели? За да ја врземе политички па после уште 20 дена да протестираме за детето шо изгубило живот од некоја будала. Децата дома, па на улица. Толку имав, за среда.”, пишува Костова на својот ФБ профил.

Миа Костова некаде во 2010 година за македонскиот Плејбој во неговото декемвриско издание се појави оптегната на црна фотеља во театарот од МНТ “Центар” каде што оваа иста арогантна и горда плавуша со мозок на мува за себе вели дека за време на фотосесијата со голи гради ниту еден момент не почуствувала непријатност или нелагодност. Значи у реду е ако и ги гледаат цицките и пичката на јавна сцена цела фамилија, деца, золви, браќа, сестри, братучеди и цела јавност вклучително и сопственото дете ама не е у реду да се носат деца на мирни протести?! ц ц цmia.kostova

Исто така Миа Костова важи за еден од релативизаторите на јавните мислења кој треба да гасат пожар насочен кон власта, како на пример релативизатори од типот на Бетмен Велит, Трендо и други повеќе познати ,,неутралки” по социјалните мрежи кои поентираат на туѓа несреќа и покрај балансирањето во политиката, и тоа го прават умешно со доза на иронија и хумор, статуси, кратки објави и слични афоризми и досетки.