(ФОТО) Раперот Слаткар чисти во поплавените дворови – Остајте тоа тастатурите и фатете се за лопата!

0
819

Раперот Марко Маринковиќ – Слаткар е на терен и им помага на настраданите од поплавите.

„Остајте тоа тастатурите и фатете се за лопата….на луѓево им треба помош!“, напиша тој на Фејсбук.

13882113_1052043161497915_8109292083986870359_n