(ФОТО) Претседателот на општинскиот огранок на ДУИ во Чаир, Бекир Асани го тепал Тодор Петров!?

0
734

Според извори на Либертас, Петров бил нападнат и исшамаран од претседателот на општинскиот огранок во Чаир, Бекир Асани, кој претходно беше дел од предводниците на протестот на ДУИ против поставувањето на крстот. Петров бил во еден скопски ресторан, каде и се случил инцидентот.

Граѓаните на социјалните мрежи коментираат дека двоглавиот орел и сега крстот, се дел од игрите на владејачките партии за создавање меѓуетнички тензии во пресрет на најавените избори.

Фото: Инфомакс