(ФОТО) Погледнете каков леб се продава во Рамстор! ОВА Е ГРОЗНА ПЕНА СО ДОДАДЕНА БОЈА И АДИТИВИ! ЗОШТО НЕ ЛАЖАТ?!?!

0
2694

Редакцијата на порталот ,,Мактел” на новинарот Саше Ивановски доби мејл на читател со шокантни фотографии на леб купен од трговскиот центар ,,Рамстор” . Читателот во мејлот обвинува за продажба на леб со неубаво промешана боја со која купувачите се залажуваат дека купуваат леб кој треба да ја држи диетата и слабеењето. Во прилог ви го објавуваме текстот испратен до редакцијата на ,,Мактел” без никакви интервенции во него.

lebramstore

Zdravo Sase,

 
Vi isprakam dve fotografii na koi sto moze da se vidi  “Germanski crn leb” sto se prodava vo Ramstor do starata zeleznicka stancia vo Skopje.
 
Mozete da vidite deka lebot voopsto ne e napraven od crno brasno,  tuku deka na beloto brasno mu e dodadena boja, koja sto vo ovoj slucaj ne ja izmesale dobro (obelezno so crveni krugovi)
 
Lebot cini 42 denari i ima deklarirana tezina od 350 grama.

lebramstore2

Nema nikakov vkus i e obicna ispecena pena, verojatno poradi mnogute aditivi.
Najmal problem e sto go bojadisuvaat lebot, tuku ” sto ni gi farbaat ocite”, ete toa e toa sto nervira.
Ako vi se cini interesno, mozete da gi  objavite fotografiite, no  bi ve zamolila da ne go pisuvate moeto ime i prezime.
So pocit,
X.Y