(ФОТО) Повеќе од 5000 битолчани протестираа по Широк Сокак!

0
1025

#‎Битола‬ вечерва… Повеќе од 5000 битолчани протестираа по Широк Сокак и пред зградата на Општината изразувајќи го незадоволството од криминалното работење и аболицијата на Градоначалникот Владимир Талески. ‪#‎НемаПравдаНемаМир‬

Фејсбук статус на Васко Ковачевски

bitola5-610x813 botola1-610x458 bitola4-610x458