(ФОТО) Парови се сликаат со документите за развод за да ја прослават среќната разделба

0
1278

Трендот „среќни сме што се разделивме“ го започнаа Шенон и Крис, кои не можеле да ја сокријат среќата по разводот.

nov-hit-parovi-se-slikaat-so-dokumentite-za-razvod-za-da-ja-proslavat-sreknata-razdelba-foto-01

Со почит и многу размислување го завршивме нашиот брак, па тоа ќе ни дозволи да продолжиме како родители на нашите деца.“

Откако ја споделија фотката минатата недела со хаштаг #divorceselfie, истата беше споделена над 30.000 пати на Фејсбук.

Брзо потоа, повеќе парови ја споделија својата приказна за среќен развод.

„Затоа што можеш да се разведеш со насмевка“ и „Еве како треба да се разведете како шампиони“ се само дел од описите заедно со новиот тренд на социјалните мрежи.

01Screenshot_8 Screenshot_4 Screenshot_5 Screenshot_6 Screenshot_7