(ФОТО) Падна првиот снег на Попова Шапка

0
324

Попова Шапка утрово се разбуди покриена со бела снежна покривка. Ако сте љубители на планински воздух, викендов ќе биде навистина пријатен со услови за движење.

Во сабота ќе биде сончево речиси цел ден а Температура на слој на воздух на 1500м на пладне: Западна и централна група планини јужна експонираност околу 9°С, северна експонираност околу 7°С.

sneg-sapka2-740x555-640x480

На 1500 метри ќе дува Слаб ветер од север – северозапад, додека на над 2000 Слаб северен .

Во недела повторно ведро време низ сите планински региони.