(ФОТО) Општинската зграда во Кавадарци нашарана од демонстрантите на Шарена револуција

0
854

„Се додека правдата не важи подеднакво на сите, нема да има мир! Се додека целосно не се укине срамната аболиција, и се додека криминалците од оваа власт не одговараат за своите злодела, остануваме на улица!

13239426_1695992310660581_8155753621885629953_n

Кавадарци и денеска масовно на протест! Бараме од лидерите на опозицијата, разгледување на мерки за радикализација на протестите, бидејќи режимот почна отворено да се пресметува со неистомислениците. Гандиевскиот начин на протест, бандитите од власта не го разбираат.

13256305_1695992487327230_5577448521364666091_n

#‎ШаренатаРеволуција‬ нема да запре! Се додека ова зло не го победиме! Се додека правдата и слободата не победат! ‪#‎ЌеПобедиме“, велат демонстрантите од Кавадарци кои и вечерва беа на улица.

13245504_1695992727327206_7316432191357350996_n 13254299_1695992783993867_1243871572255296631_n 13239461_1695992893993856_3283003813804436011_n 13263736_1695992943993851_3821691202791256611_n 13238974_1695992970660515_156268253704995758_n