(ФОТО) Оливер Спасовски оддаде почит на загинатите припадници на полицијата

0
502

По повод 7-ми мај, Денот на македонската полиција, денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оддаде почит и положи цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на полицијата во кругот на министерството.

На настанот којшто практично е почеток на денешното одбележување на денот на македонската полиција цвеќе положија и претставници на семејствата на загинатите припадници на МВР, кои беа примени од министерот Спасовски.

Polozuvanje-cvekje Spasovski-06.05.2016 O.Spasovski