ФОТО НА ДЕНОТ: Хорхе нема многу од Водно до Бардовци!

0
406

Демонстрантите кои и вечерва излегоа на протест против аболицијата и одржувањето на избори во јуни, кратко се задржаа пред Собранието на Република Македонија, јави Фокус.

Меѓу транспарентите што ги носат стои и пораката „Хорхе нема многу од Водно до Бардовци! “

фото: А1 он